Jakie programy po formacie? Lista programów - PoFormacie.pl Programy - PoFormacie.pl; Przydatne programy po formacieJakie Programy Pobierać po Formacie

Poniższe zestawienie jest skromnym a zarazem niezbędnym zestawem programów które ułatwią później korzystanie z komputera i być może sprawią, że kolejny format nie będzie wcale aż tak szybko. Wybrałem najważniejsze programy, żeby było wygodnie, bezpiecznie, z możliwościami i żeby nie okazało się w najbliższym czasie, że czegoś potrzebujesz a jeszcze tego nie masz. Niezbędne programy po formacie.

1. Przeglądarka

Pierwsza rzecz która nam jest niezbędna to dobra przeglądarka, osobiście pobieram Google Chrome, ponieważ korzystam z wielu narzędzi google, poza tym jest schludna i estetyczna. Nie mam natomiast nic przeciwko Operze, Firefox'owi czy też nowości na rynku Maxthonowi, sam je często używałem. Pozostałe przeglądarki są raczej dla 'smakoszy' i zaawansowanych, ale oni już mają wyrobiony gust.

Wybierz jedną z nich!!

2. Bezpieczeństwo

Kolejnym krokiem będzie ochrona naszego komputera. Normalni użytkownicy zwykle potrzebują jedynie antywirusa z aktywną ochroną. Ze swojego doświadczenia polecam jednak w pełni darmowe połączenie Comodo Antivirus + Comodo Firewall, po odpowiedniej konfiguracji będziemy mieli w miarę bezpieczny komputer.

W dziale Bespieczeństwo znajdziesz więcej programó które mogą Cię zainteresować.

3. Komunikatory

Tutaj standardem jest pobieranie Skype, Aqq i ThunderBird. Gracze pobierają jeszcze Teamspeaka.

4. Wtyczki

Najczęściej przeglądarki informują nas o tym, kiedy potrzeba wtyczki, jeśli chcesz zadbać o to wcześniej koniecznie zainstaluj:

5. Grafika

Wyłącznie dla  osób które korzystają często z programów graficznych

6. Biuro

Koniecznie jakiś darmowy pakiet biurowy do tworzenia plików tekstowych arkuszy kalkulacyjnych i prezentacji multimedialnych:

a do tego pobierz czytnik plików pdf

7. Media

Tutaj gusta są różne, osobiści preferuję po prostu K-lite codec Pack z wbudowanym odtwarzaczem filmów oraz foobar2000 do słuchania muzyki.

8. Narzędzia

Te które ja uważam za niezbędne to:


Podsumowanie

Zestaw programów które tutaj podałem z pewnością ułatwi  korzystanie z komputera i pozwoli zaoszczędzić masę czasu w przyszłości. Miłego dnia - bawcie się. :)